چه نوع مسواکي براي تميز کردن دندانها توصيه مي‌شود؟

+1 امتیاز
53 بازدید
سوال شده اردیبهشت 27, 1396 در توصیه های پیشگیری توسط کارشناس مرکز عضو رسمی

1 پاسخ

+1 امتیاز
 
بهترین پاسخ

سر مسواک بايد از تناسب خاصی بهره مند باشد به نحوي که به آساني دسترسي به تمام نقاط دهان و دندانها و لثه پيدا کند. دسته آن بايد بلند و پهن باشد که بتوان آن را به آساني در دست گرفت و حرکات پاکسازی را با آن انجام داد.

1. مسواك باید رشته های نایلونی داشته باشد.
2. رشته های مسواك باید نرم و متوسط باشد.مسواك های زبر و سخت به لثه ها و دندان ها آسیب می رساند.
3. اندازه سر مسواك باید متناسب با دهان فرد باشد و همچنین لازم است مسواك كودكان كوچكتر از بزرگسالان باشد قالباً مسواك به طول دو سانتیمتر برای كودكان مناسب است.

4. مدتی كه باید از یك مسواك استفاده شود بستگی به میزان تمیزی ، محكمی و فرم رشته های مسواك دارد و تا وقتی كه رشته های مسواك تمیز ، محكم و صاف است می توان از آن استفاده نمود ، اگر فردی بطور مرتب و با دقت مسواك نماید ، معمولاً عمر مسواك او چهار تا شش ماه خواهد بود ، اگر مسواك پس از یك تا دو هفته فرسوده شود نشانه این است كه فرد نادرست مسواك می زند.

علیرغم تصور مردم جرم رسوب یافته بر دندانها با عمل مسواك زدن برطرف نمی گردد و نیاز به كمك دندانپزشك و استفاده از وسایلی چون قلم و دستگاه جرم گیری دارد ، استفاده از مسواك های زبر و خشن و یا خمیر دندانهای ساینده علاوه بر اینكه باعث تحلیل لثه شده سبب ایجاد سائیدگی و خراشیدگیهایی بر روی دندانها نیز می گردد که امکان تجمع پلاك میكروبی و همچنین ریسك ایجاد پوسیدگی را بالا می برد.

 

پاسخ داده شده اردیبهشت 27, 1396 توسط کارشناس مرکز عضو رسمی
...